Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Tosiki :)

offlinetosiki blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
9631 odwiedzin | wpisów: 24, komentarzy: 89, obserwuje: 8

Problem z projektem

autor: tosiki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »
Witam,
byliśmy gotowi brać się do łopaty, ale niestety nasz zapał ostygł. Znowu krok w tył do crying Mamy spore braki - dość istotne. Nie da się z niego odczytać np.:
- wysokości ściany w garażu, a dach jest wyliczony na centymetry żeby zmieściło się okno;
- nie ma zestawienia do więźby, próbowałam obliczyć na piechotę, to brakuje informacji o rozmiarach np. lukarni i dachu nad wykuszem
- brak konstrukcji wykuszu,
- żelbetowe dźwigary w garażu są oparte na środku o słup, a na końcach z jednej strony na oknie, a z drugiej na drzwiach - może konstrukcja jest tak zaprojektowana żeby wytrzymać, tylko że brakuje informacji o zbrojeniu poza tym, że w jest (ale jakie?).
- brak informacji o jakimkolwiek zbrojeniu w projekcie i tak dalej.

Jak dla mnie to żart jak na kilkunastoletnią karierę pani architekt w tej branży angry I jeszcze do tego najlepiej jak byśmy się spotykali między 9 a 17, w innych godzinach kręci nosem, musimy specjalnie się zwalniać wcześniej z pracy, bo pani architekt swojej nie mogła zrobić porządnie. angry Mam nadzieję, że nie każe sobie dopłacać bo wszystko już mamy uregulowane...

Jutro mamy się z nią spotkać jutro i sobie wyjaśnimy parę spraw.
 
Komentarze (9)
autor:madic27  dodano: 2014-10-24 | 06:07:44
odnotujcie wszystko czego brakuje a ona ma obowiązek to wykonać.takie rzeczy to podstawa i projekt powinnien to zawierać!Pozdrawiam...
autor:bananowa  dodano: 2014-10-24 | 08:33:41
macie projekt indywidualny, więc zapewne umuwiliście się że Pani architekt zrobi projekt, na podstawie którego będzie mogli uzyskać zgodę na budowę. Też tak mieliśmy (z tym że więźba była dobrze opisana i miałem jej zestawienie), ale co do tego jakimi prętami i w jaki sposób zbroić to powinniście mieć chociaż opisane. W naszym projekcie było opisane, ale ponieważ stali mamy kilka ton to zdecydowaliśmy się na projekt wykonawczy elementów żelbetowych, kosztowało to extra kasę, ale dostaliśmy kilka ładnych rysunków, na których są zaznaczone i opisane wszystkie pręty (przekrój, długość, ilość). Poza tym taki projekt zrobił nam konstruktor (na podstawie projektu architektonicznego). Powodzenia
autor:tosiki  dodano: 2014-10-24 | 09:55:42
Konkretnie to umawialiśmy się, że nie będzie różnicy między zakupem typowego projektu i jego adaptacją, a projektem indywidualnym - poszliśmy na rękę, żeby mogła zgarnąć całą kasę, bo nam bez różnicy było komu zapłacimy. Śmiem przypuszczać, że zrobiła to celowo, żeby nabić sobie jeszcze kasę, bo jak 20 lat pracuje w branży to wie lepiej niż my jak projekty wyglądają, mądry polak po szkodzie. Przy tym opisie "podciągi żelbetowe" ja mogę wsadzić jeden drut w podciągi i będzie zgodnie z projektem, a jak mi się sufit na głowę zawali to kto weźmie odpowiedzialność? Chyba od tego jest projekt, żeby i konstrukcja była zaprojektowana, a od tego ma się uprawnienia, żeby umieć zaprojektować tak żeby się nie rozpadło - rzuty i elewacje to ja sobie mogę sama narysować. Mam się teraz z ekipą czy kierownikiem licytować ile drutu w belkę? Mam nadzieję, że ta kobieta się ogarnie i nie będę musiała psuć jej opinii. Nie ma co gdybać, zobaczymy wieczorem co powie.
autor:po-prostu-my  dodano: 2014-10-24 | 10:00:41
O w mordę. Współczuję i życzę powodzenia wieczorem!
autor:tosiki  dodano: 2014-10-24 | 10:05:49
Jak na razie to z projektu tylko szambo żelbetowe wiemy jak zbudować - mamy narysowane co do kreski hahaha.
autor:po-prostu-my  dodano: 2014-10-24 | 10:51:52
A konsultowaliście to z kimś z branży? Może jest ok? W projekcie nie jak w książce kucharskiej krok po kroku:)
Odpowiedź do po-prostu-my
autor:tosiki  dodano: 2014-10-24 | 11:35:56
No właśnie ktoś z branży nam zwrócił na to uwagę. My się skoncentrowaliśmy na fundamentach i tam też nie było pokazane jakie zbrojenie, ale uznaliśmy że może to oczywiste i nie musi być narysowane skoro mamy 4xfi12 i strzemiona fi6 gładki co 30 cm to wygooglowaliśmy sobie, że otulina 5 cm i nie szersze niż ściana powyżej (chociaż nadal mamy dylemat czy 24x24 czy 20x20, a może 20x25?) skąd pan z budowy ma wiedzieć (w tym przypadku akurat my :), ale to nic nie zmienia)jakie obciążenia to ma przenosić? Myślę że ani my ani ekipa nie podejmie się decydować, bo do tego się studia robi, a kierownik może, ale nie za darmo.

Załączony projekt szamba zajmuje 4 strony, a domu 10 proporcje dają do myślenia... Wstawię Wam projekt szamba i domu dla porównania.

Widzieliśmy inne projekty i tam każdy element jest szczegółowo opisany i rozrysowany i jest grubości książki kucharskiej ;)

Moja rada do osób które mają projekty indywidualne, lepiej pokazać projekt komuś kto ma porównanie zanim zapłacicie kasę.
Odpowiedź do tosiki
autor:po-prostu-my  dodano: 2014-10-24 | 12:04:58
Rozumiem :)
autor:tosiki  dodano: 2014-10-25 | 23:18:19
po spotkaniu z architektką trochę się uspokoiłam. Ustaliliśmy, że poda nam dane zbrojenia itp. podciągi w garażu są ok., a dane wysokości np. ścian w garażu mamy sobie zmierzyć linijką :P Jak coś jeszcze nie będzie wiadomo to mamy dzwonić i będzie wyjaśniać. O kasie nie gadaliśmy, więc będzie ok :D
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:49697
Liczba wpisów:206865
Liczba komentarzy:874508
Liczba zdjęć:764817
Użytkownicy online:498