Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Tosiki :)

offlinetosiki blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: INDYWIDUALNY
9472 odwiedzin | wpisów: 24, komentarzy: 89, obserwuje: 8
 

Jak zadaszyć garaż

autor: tosiki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Proszę o pomysły na zadaszenie garażu.

Część mieszkalana ma wymiary około 13 szerokości na 8 głębokości do tego chcieliśmy "przykleić" garaż 8x8. Dach nad częścią mieszkalną ma być dwuspadowy (dach od frontu). Chcieliśmy zadaszyć go jednospadowym dachem (tak jak robi się wiatę garażową). Z ekonomicznego punktu widzenia takie rozwiązanie byłoby najkorzystniejsze (brak stropu i jedna połać zmiejszają koszty budowy), jednak dobrze by było znaleźć alternatywę, ponieważ to może nie wyglądać ciekawie.

Wszystkie pomysły mile widzane :)


Komentarze (2)
autor:marina-paolo  dodano: 2014-03-04 | 21:26:58
Witamy :) super, że podjęliście decyzję o budowie Waszego domku i życzę Wam jego udanej realizacji :) Ja tak z innej beczki, my doprojektowaliśmy garaż, ale nie chcieliśmy dachu. Chcieliśmy dodać naszej Miniaturce szczypty nowoczesności i w takiej też oto tonacji zostanie utrzymana :) Na efekt końcowy musimy jeszcze poczekać. Pozdrawiamy i życzymy trafionych decyzji.
autor:bulatowie  dodano: 2014-03-05 | 13:25:40
Po przeczytaniu nagłówka nasunął się pomysł opisany we wpisie hehe Powodzenia! :)

Projekt - jednak indywidualny...

autor: tosiki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

WItam wszystkich :)

Jesteśmy po spotkaniu z architektką i znowu cofnęliśmy się o krok w tył i nie mamy projektu. Koszty zmian w projekcie + koszty zakupu projektu wyszły tyle samo co indywidualny o tym samym metrażu.

Może to nawet lepiej zaprojektować sobie dom. Przy typowych projektach musieliśmy iść na kompromis, a przy indywidualnym można poszaleć cool Nie ma to jak wziąć sprawy w swoje ręce smiley

PS Czy Wasi architekci też krytykowali garaże w bryle budynku??


Komentarze (2)
autor:z296.po.zmianach  dodano: 2014-03-04 | 21:29:16
tak - nasz architekt też krytykował :) ale my odgórnie stwierdziliśmy, że nie chcemy garażu w domu. Myślę, że takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które nie mogą postawić sobie osobnego garażu ze względu na gabaryty działki.
autor:mdindywidualny  dodano: 2014-03-05 | 07:57:29
Z naszego punktu widzenia projekt indywidualny to dobre rozwiązanie. My właśnie taki mamy. Projektowanie własnego domu i "zrobienie" go po swojemu to wspaniałe uczucie. O wszystkim można zadecydować samemu. Oczywiście w naszym wypadku było kilka kompromisów, ale podjęliśmy dobrą decyzję, że zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny.
Wy też na pewno będzie będziecie zadowoleni z takiego rozwiązania:)
U nas garaż jest osobno. Architekt też widział w tym zalety. Mamy gara osobno ze względu na szerokość działki, ale teraz myślę, ze to dobre rozwiązanie.

Zmiany w projekcje parter - co o tym sądzicie??

autor: tosiki blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich serdecznie :)

Planujemy na poniedziałek spotkanie z arhitektem. Poniżej nasz pomysł na przeróbki projekty domów na www.projekty.ign.com.pl">projektu parteru (po lewej oryginalne rzuty parteru) - wklejam link ponieważ nie magę wkleić zdjęć.

Będę wdzięczna za ocenę wprowadzonych zmian i sugestie poprawek w projekcie, które by mogły poprawić finkcjonalność domu.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/889bcbba220458ab.html


Komentarze (3)
autor:wymarzony2013  dodano: 2014-03-03 | 10:41:48
Ogólnie wszystko ok tylko ta kuchnia... Jak dla mnie powinien być do niej dostęp zaraz przy wejściu żeby nie trzeba było np z zakupami chodzić przez pół domu... Ale to taka moja fanaberia :) Niektórzy mają kuchnie od strony ogrodu i tak jest im dobrze więj jeśli Wam odpowiada taki układ to tak zostawcie :)
Odpowiedź do wymarzony2013
autor:tosiki  dodano: 2014-03-03 | 12:30:08
Dzięki za odpowiedź :) Pewnie, że lepiej jak by było przejście bezpośrednio do kuchni:) Ale przy takim metraży domu nie można mieć wszystkiego, celowo zlikwidowaliśmy przejście, ponieważ dla mnie ważniejsza jest pojemność kuchni. Podyktowane jest to doświadczeniem mojej mamy, po kilku latach zbiera się tych sprzętów kuchennych i nie chcę jak moja mama biegać po brytfanki do piwnicy, bo w kuchni się nie mieszczą :) Mam nadzieję że nie będę żałować tej decyzji - w sumie dużo osób musi zwracać na to uwagę, bo większość projektów ma takie rozwiązanie.
Odpowiedź do tosiki
autor:wymarzony2013  dodano: 2014-03-03 | 13:46:26
No tak, budowa to ciągłe kompromisy. Ja też długo myślałam nad układem kuchni- albo dużo szafek i brak barku albo mniej szafek i barek... Wygrała ta druga opcja i mama cały czas przeżywa gdzie ja pomieszcze wszystkie graty ale myślę, że za nim się ich nazbiera to trzeba będzie zrobić remont i wtedy pomyślę nad innym ustawieniem :) Powodzenia w wyborach!